Trenniriietus 

Treeningriietuseks sobivad venivast materjalist riided, mis on ihu lähedal ning mis pea alaspidi olles ikka keha ümber jäävad (trikoo, retuusid, särk püksi). Jalas võivad olla sussid ja/või sokid, paljajalu on ka hea, ent talvel võib olla külm. Pikad juuksed patsidesse, tukk silma pealt ära – siis on paremini näha, mis tehakse ja teised ei saa juuste peale astuda. Ehted palume oma kotti jätta, et vältida vigastusi. Nätsud hüppavad enne trenni algust prügikasti. Kaasa oma joogipudel!

Mis me trennis teeme

Pöörame suurt rõhku akrobaatikale ja üldfüüsilisele treeningule. Trenni käigus tehakse jõu- ja painduvusharjutusi, kehahoiu- ja tasakaaluharjutusi ning akrobaatikat rajal.

Valiktreeningutel on võimalik harrastada:

  • grupitööd (paarisakrobaatika, püramiidid, trampetihüpped)
  • tasakaalualasid (monorattasõit, köieltants ja rullidel püsimine)
  • žongleerimisalasid (pallide ja kurikatega žongleerimine ning diaboleerimine)
  • õhuakrobaatikat (trapetsil, köiel ja muudel vahenditel)
  • teisi tsirkuse osavusalasid (jalgadega  žongleerimine või hularõngastega manipuleerimine ja need uued osavusalad, mis sina välja mõtled)

Lisaks toimuvad esinemismeisterlikkuse tunnid ja paar korda aastas töötoad erinevate välistreeneritega.

Tsirkus kui protsess

Tsirkus on multidistsipliin, mis oma mitmekülgsuses pakub võimalusi kõige erinevamate võimetega inimestele. Tsirkuse eelduseks on erinevad anded ja füüsiline isikupära.

Kaasaegses spordimetoodikas väga tähtsaks peetavate akrobaatika ning osavuse treenimine on tsirkusetreeningu igapäevasteks kaasosadeks.

Akrobaatikatreeningutes saab arendada jõudu, painduvust, kiirust, tasakaalu ja koordinatsiooni.

Läbi žongleerimise, monorattasõidu ja tasakaalualade treenitakse osavust ning jälle tasakaalu ja koordinatsiooni. Žongleerimine on bilateraalse tegevusena ka üks suurimaid keskendumisvõime arendajaid aidates kaasa tähelepanu- ja lugemisvõime treenimisele. Samuti on tsirkusekunsti näol tegemist sportlikkust ja väga paljusid osavusalasid arendava, aga seejuures just loomingulise tegevusega.

Tsirkuseosavuse vormimine etenduseks pakub võimalust loominguliseks eneseväljenduseks. Läbi avalike ülesastumiste õpitakse esinemisjulgust- ja oskust, vastutustunnet ja meeskonnatööd.

Turvalisus

Tsirkusetreening on ohtlik, selles pole mingit kahtlust. Ometi põhjustab tsirkuse- ja akrobaatikatreening kordades vähem vigastusi kui näiteks jalgpall.

Meie põhimõtted turvalisuse tagamiseks:

  • Õpilase füüsiline ettevalmistus
  • Reeglitest kinnipidamine
  • Matid, inventar
  • Assisteerimine
  • Rigimine

Vaatamata kõigele peab olema teadlik, et õnnetusi võib alati ette tulla. Meie treenerid käivad regulaarselt esmaabi koolitustel.